Biofinity (6 šošoviek)

Biofinity (6 šošoviek)

Kontaktné šošovky Biofinity ™ sú prelomové silikón hydrogélové kontaktné šošovky s unikátnou technológiou výroby AQUAFORM ™. Sú určené všetkým užívateľom v oblasti mesačných kontaktných šošoviek v dennom režime, alebo na základe Vášho odporúčania v režime predĺženého a kontinuálneho nosenia. Balenie 6 šošovek

Viac detailov


20,12 € s DPH

Dostupnosť: bežné dioptrie skladom

Technológia AQUAFORM využíva nový silikonový monomer, ktorý umožňuje oveľa efektívnejšie priepustnosť kyslíka. Vzájomné prepojenie hydrofilných a silikónových komponentov viedlo k vytvoreniu prirodzene smáčivého materiálu.

Molekuly vody sú rovnomerne zadržiavané vodíkovú väzbou v celom objeme kontaktné šošovky. Novo vytvorený silikón hydrogélový materiál tak nevyžaduje žiadne ďalšie povrchové úpravy ani použitie lubrikantov.

Materiál kontaktných šošoviek Biofinity , predovšetkým vďaka vysokému obsahu vody, vykazuje modul pružnosti 0,75 MPa a je teda mäkšia a pružnejšia.

Dokonalá rovnováha medzi obsahom vody a priepustnosťou pre kyslík.

Vysoká hodnota Dk, teda priepustnosti pre kyslík, je u väčšiny silikón hydrogélových materiálov podmienená vysokým obsahom hydrofóbnych silikónových častí. S narastajúcim obsahom vody potom hodnota priepustnosti klesá.


Výrobca CooperVision
Materiál Comfilcon A
Obsah vody 48%
Skupina FDA I.
Modul pružnosti 0,75 MPa
Radius 8,6 mm
Priemer 14,0 mm
Dioptrický rozsah -0,25 -10,00 Dpt a +0,25 +6,00
Stredová hrúbka (-3,0 Dpt) 0,08 mm
Dk 128
Dk / t (-3,0 Dpt) 160
Zafarbenie modré (ľahšia manipulácia)
Plánovaná výmena 1 mesiac
Použitie (FDA) denné

Kontaktné šošovky

Roztoky

Příslušenství